Succesvolle laatste plantdag in Vinderhoutse Bossen, nieuw geboortebos in aantocht
22 Oktober 2026
Gezinnen die in 2025 een kindje kregen, plantten er samen een boompje of struikje.
Afgelopen zondag namen honderden Gentse gezinnen deel aan de jaarlijkse plantdag in het geboortebos van de Vinderhoutse Bossen in Drongen. Gezinnen die in 2025 een kindje kregen, plantten er samen een boompje of struikje. Het was meteen de vijfde en laatste plantdag op deze locatie. Vanaf volgend jaar krijgt de traditie een vervolg in een nieuw geboortebos in de vallei van de Rosdambeek in Sint-Denijs-Westrem.
Gent zet al sinds 2009 in op geboortebossen. Na de succesvolle initiatieven in de Gentbrugse Meersen en het Zwijntjesbos in Zwijnaarde, groeiden ook de Vinderhoutse Bossen uit tot een plek waar jonge gezinnen een blijvende band met de natuur kunnen creëren. Na vijf plantdagen zullen daar ongeveer 6.250 bomen en struiken staan. Ook voor overleden kindjes en sterrenkindjes worden er bomen geplant als blijvend symbool van herinnering en verbondenheid.
“Met dit geboortebos planten we niet alleen bomen, maar ook een mooie belofte aan een nieuwe generatie Gentenaars: dat zij morgen kunnen opgroeien in een groene stad” - Bram Van Braeckevelt, schepen van Natuur en Groen
Blijf op de hoogte
Wil je wekelijks op de hoogte blijven van het belangrijkste politieke nieuws van onze Groene schepenen en gemeenteraadsleden? Schrijf je dan in voor onze fractienieuwsbrief.