Uit de gemeenteraad - nr. 75 – 5 maart 2010
Hoge meerkost voor sportcomplex Rozebroeken
Baki Emirvelioglu – Gemeenteraad – 22 februari 2010 –
Tussenkomst bij werkingssubsidie aan de NV S&R Gent voor de realisatie en exploitatie van het sportcomplex Rozebroeken –
Tegenstem
Na het uitstel vorige maand lag de overeenkomst opnieuw voor om gedurende dertig jaar aan de private partner, die het sportcomplex Rozebroeken zal bouwen en uitbaten, een jaarlijkse werkingssubsidie van 2,8 miljoen euro uit te betalen. 900.000 euro meer dan begroot. De Groen! fractie was de enige fractie die het dossier van verschillende honderden pagina’s had doorgenomen.
Groen! gemeenteraadslid Baki Emirvelioglu bracht de bezwaren aan. Hij verweet schepen van sport Peeters (VLD) dat hij zich in 2007 danig had misrekend. Die veronderstelde toen dat de winst op het commerciële recreatiebad de betoelaging kon drukken tot 1,9 miljoen euro. De private partner bedankte er echter voor. Verder was de besluitvorming weinig transparant. De onderhandelingen werden doorgegeven aan TMVW waardoor onduidelijk is waar het bedrag van 2,8 miljoen euro nu op gebaseerd is. Tot slot is er maar deelname aan de winst van het stadsbestuur nadat de private partner zichzelf een hoge winstmarge (12% dividend) heeft uitgekeerd.
Peeters motiveerde de hoge meerkost voor de belastingsbetalers vanuit het prestigieuze karakter van het nieuwe sportcomplex en omwille van het feit dat veel sneller kan worden gebouwd (lees klaar tegen de verkiezingen van 2012). Wordt vervolgd.
Parkeermanagement The Loop dreigt in de soep te lopen
Elke Decruynaere – Gemeenteraad – 22 februari 2010 –
Tussenkomst over de opdracht voor het verlenen van diensten van juridische aard bij het voorbereiden en opmaken van diverse overeenkomsten betreffende het parkeermanagement op de site The Loop –
Onthouding
De ontwikkelingen aan The Loop beloven in de toekomst niet alleen voor een ontzettend kluwen op vlak van mobiliteit te zorgen, er is ook sprake van een juridisch kluwen. Het stadsbestuur besliste in 2008 dat het parkeermanagement op de volledige site in handen moest komen van het Gentse Parkeerbedrijf. Alleen was er toen nog geen overeenkomst tussen dat Parkeerbedrijf en de projectontwikkelaar van de site, namelijk Grondbank. Wel werd er eind 2008 in der haast een overeenkomst gesloten met Ikea, die toen zijn deuren ging openen.
Twee jaar later blijkt nu dat het Gentse stadsbestuur niet in staat is om zelf nog tot een goede overeenkomst te komen tussen alle partners. Daarom lag aan de gemeenteraad de vraag voor om hierover juridisch advies in te winnen.
Groen! fractievoorzitster Elke Decruynaere veroordeelde de wijze van werken. Het heeft er alle schijn van dat het stadsbestuur zich heeft laten vatten door de snelheid van Ikea.
Schepen van mobiliteit Temmerman (sp.a) gaf toe dat het ondertussen een zeer ingewikkeld dossier geworden is en dat zij niets anders kan dan nu nog juridisch advies in te kopen om uit de patstelling te komen.
Lokaal sociaal beleid kabbelt rustig voort
Elke Decruynaere – Gemeenteraad 23 oktober 2010 –
Tussenkomst over het jaarverslag 2009 en actieplan 2010 van het Lokaal Sociaal Beleid -
Tegenstem
Net als vorig jaar moest de Groen! fractie vaststellen dat de uitvoering van het lokaal sociaal beleidsplan zich vooral beperkt tot veel overleg en weinig actie. Veel van de actiepunten 2009 mondden uit in een knelpuntennota, een nieuw overleg of een zoveelste plan. Maar daar blijft het meestal steken. Ook voor 2010 is er weinig beterschap op komst. Veel punten van vorig jaar worden hernomen en veel acties bestaan uit niet meer dan overleg en het bestuderen van problemen.
Terwijl de economische crisis meer dan ooit om actie vraagt wat betreft sociaal beleid. De werkloosheidscijfers in Gent pieken. De cijfers van de VDAB onderlijnen trouwens alleen maar de vaststellingen van het Gentse armoede indicatoren rapport dat vooral alleenstaande ouders en allochtonen een verhoogd armoede risico lopen.
Fractievoorzitster Elke Decruynaere betreurde tijdens het debat in de gemeenteraad dan ook dat het lokaal sociaal beleid hierop niet bijstuurt. Schepen van welzijn Balthazar (sp.a) blijft een beleid voeren dat zich vrij algemeen naar alle Gentenaars richt en waarbij specifieke acties voor kansengroepen op vlak van onderwijs en werk al te zeer ontbreken.
Parken in de ACEC-site te klein om een echte meerwaarde voor de buurt te zijn
Tine Heyse – Gemeenteraad – 22 februari 2010 –
Tussenkomst bij de aanvaarding van de verkavelingsvergunning voor gronden palende aan Dok-Noord, Sassevaartstraat en Sint-Salvator straat –
Onthouding
De reconversie van de vroegere ACEC-site zet in op dure woningen, grootschalige kleinhandel en cultuur/ontspanning. Met daarbovenop nog eens een parking van meer dan 800 wagens. Er komen ook twee parkjes. Het ‘Van Crombrugghe park’ richt zich niet enkel op de bewoners van de ca 240 woningen die er op de ACEC-site komen, maar ook op de buurt rond de Sint-Salvatorstraat. Dat is op zich een goede zaak.
Maar Groen! gemeenteraadslid Tine Heyse wees er in een stemverklaring op dat het park toch wel echt bescheiden is. Het is slechts 7.500m² groot of dus minder dan 1 ha. Het andere parkje – voorlopig het ‘Sassevaartpark’ genoemd – is nog stukken kleiner (2.000m²). Het is bovendien zowat volledig ingesloten door gebouwen. In de nota over de omgevingsaanleg wordt het parkje “een intimistisch en cocon-achtig karakter” toebedeeld. In de praktijk wil dit zeggen dat het dus niet echt bruikbaar of uitnodigend is voor de buurtbewoners.
Tine Heyse besloot dat het groen te versnipperd is over twee parkjes en te bescheiden van omvang is om een echte meerwaarde te zijn voor de woonwijk Sluizeken-Muide.

