Uit de gemeenteraad Nr 111 – 4 februari 2011
P.P.P.P.P.P.P.P.!
Filip Watteeuw - Gemeenteraad - 24 januari 2011 - Tussenkomt bij het toetsingskader borgstellingen stad Gent - Onthouding
Het stadsbestuur stelt zich soms borg voor leningen afgesloten door andere organisaties (het OCMW, autonome gemeentebedrijven maar ook voor vzw’s). Onlangs gebeurde dat voor de lening van 45 miljoen euro die de privé-investeerder van de Rozenbroeken afsloot. Schepen van financiën Peeters (VLD) stelde nu een kader voor dat aangeeft of een borgstelling kan of niet.
Een goede zaak vindt Groen! gemeenteraadslid Filip Watteeuw. Het beschermt het stadsbestuur tegen een teveel aan borgstellingen en de risico’s die ze inhouden: het moeten bijspringen als de organisatie haar verplichtingen niet nakomt.
Filip had het er wel moeilijk mee dat Peeters organisaties verschillend behandelt. Borgstellingen voor vzw’s kunnen nu niet meer. Privé-investeerders kunnen wel nog een volledige borgstelling krijgen bij een Publiek Private Samenwerking (PPS). Volgens Peeters omdat de investeerder gewoon een opdracht voor het stadsbestuur afwerkt. Filip Watteeuw repliceerde dat ook vzw’s dikwijls in opdracht werken. En dat we mogen verwachten dat de private partner bij de PPS een deel van het risico op zich neemt. Peeters legt hier de privé wel erg in de watten. Filip herinnerde hem aan de 8 P’s: Public Private Partnership Produces Private Profits and Public Poverty.
Draagvlak opbouwen versus werken van onderuit
Bram Vandekerckhove - Gemeenteraad - 24 januari 2011 - Tussenkomst bij de beleidsovereenkomst tussen het stadsbestuur Gent en vzw Rocsa - Assurance Ambiance voor de realisatie van een tijdelijke invulling in de wijk Muide-Meulestede-Afrikalaan - Onthouding
Op de gemeenteraad lag een overeenkomst met ROCSA voor over het tijdelijk invullen van braakliggende terreinen in de Muide en aan de Oude Dokken.
Voor Groen! gemeenteraadslid Bram Vandekerckhove is het uitdragen van de positieve ervaringen en expertise rond de Site in het Rabot belangrijk. Zeker in de 19de eeuwse gordel kan dit in wijken met een gebrek aan open ruimte zorgen voor een positieve dynamiek. De site van de Nieuwe Voorhaven is daarbij een goede keuze. Het betreft eigenlijk een open ruimte dat sowieso als plein moet worden herbestemd en er is vraag vanuit de buurt.
Bram stelde zich echter meer vragen bij de tweede locatie: de Oude Dokken. Een sociaal-artistieke werking wordt hier gebruikt om een groot project bij de bewoners aanvaardbaar te maken. Ze moet een draagvlak creëren voor een project waar duidelijk verschillende visies over bestaan. Terwijl een sociaal-artistieke werking net alle ruimte moet geven om in samenspraak met de buurt dingen van onderuit te laten groeien.
Burgemeester Termont (sp.a) ontkende dat ze een draagvlak moeten creëren. Maar Bram kon niet anders dan vaststellen dat dit zwart op wit in de overeenkomst met ROCSA is opgenomen. Vandaar de onthouding van de Groen! fractie bij dit punt.
De Regge (sp.a) erkent miskleun tijdelijke tramtunnel
Elke Decruynaere - Gemeenteraad - 24 januari 2011 - Mondelinge vraag aan schepen van openbare werken De Regge (sp.a)
Niet alleen is de breedte van het voet- en fietspad in de tijdelijke tramtunnel aan het Sint-Pietersstation te smal, de signalisatie voor blinden en slechtzienden laat ook te wensen over. Zo is het omwisselen van het fiets- en voetpad bij het buitenkomen van de tunnel in de richting van het Maria-Hendrikaplein zeer verwarrend voor blinden.
Andere euvels zijn de palen die her en der op het fietspad staan en het licht dat regelmatig uitvalt. Groen! fractievoorzitster Elke Decruynaere vroeg aan schepen van openbare werken De Regge (sp.a) hoe dit is kunnen gebeuren en hoe lang deze situatie zal duren.
De Regge gaf toe dat de aanleg een miskleun is. Maar met het antwoord dat de plannen al dateren van voor 2004 nam Elke geen genoegen. Ook toen al hadden de ontwerpers met betere plannen voor de dag kunnen komen. De schepen probeerde de situatie nog te vergoelijken door te stellen dat de situatie geen acht jaar gelijk blijft. Als binnenkort de Timitechtunnel opent zal die een betere verbindingsweg vormen voor fietsers en voetgangers. Wat daar echter niet bij verteld werd, is dat die tunnel een stuk verder ligt en de tijdelijke tramtunnel voor voetgangers en fietsers de meest nabije en logische verbindingsweg naast het station blijft.

